16.10.2017 13:12

Nikoleta Trníková úspešná na mítingu vo Vsetíne, ďalší plavci PBPO v Topoľčanoch

Nikoleta Trníková (15rokov) z Považskobystrického plaveckého oddielu sa zúčastnila 14.-15.10.2017 na 41.ročníku Malej ceny Nového Jičína a 27. Ročník Ceny Moravskej brány vo Vsetíne. Novým osobným rekordom na 200 m prsia (2:33,74) nielenže zvíťazila v kategórii OPEN, ale zároveň dosiahla 2. najlepší výkon celých pretekov (lepší bol len český reprezentant O. Švéda). Ďalšie víťazstvo dosiahla Nikol na 200 m polové preteky, druhá bola na 50m a 100 m prsia, tretia v disciplíne 100 m polohové preteky.

Úspešní boli plavci, ktorí sa zúčastnili 14.10. pretekov O pohár primátora Topoľčian. V medailovej bilancii (297 pretekárov z 21 klubov) skončili naši plavci so ziskom 10 medailí na 5- tom mieste: Sara Slováková (2-0-0), Patrícia Lehocká (1-0-2), Jakub Pleško (1-0-0), Lucia Černá (0-1-0), Peter Hoferica (0-1-1), Katarína Kucejová (0-0-1). Tesne za stupňami víťazov skončili aj ďalší plavci: B. Buček, A. Kucháriková, A. Zajacová, I. Viskup, J. Hoferica.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí